Віза у Сполучені Штати Америки

Віза в США займає поважне місце в списку самих складних по відкриттю віз у світі. У багатьох Америка асоціюється з можливостями, свободою, новітніми технологіями, чарівними місцями для туризму і мріють отримати цю заповітну візу. 

Так, дійсно, отримати візу в США задача не з легких, але все ж таки під силу кожному. Як отримати візу в США хвилює багатьох, а відповідь проста - потрібно ознайомитись з вимогами, які висуваються до заявників і зробити так, щоб ви їм в повній мірі відповідали. Але звичайно перед цим потрібно обрати правильний тип візи, який відповідає вашій меті. 

Віз в США дуже багато, вони діляться на різні категорії, і нижче ми розберемо самі популярні типи.

Типи віз у Сполучені Штати Америки

● Віза В1/В2 – де В1 значить бізнес мета, а В2 туристична, для поєднання обох цілей B1/B2. Цей тип візи вважається неімміграційним, і зазвичай видається на 10 років.● Temporary Religious Worker Visa (R1) – цей тип візи призначений для осіб які хочуть в’їхати в Америку для того, щоб тимчасово працювати на релігійних посадах.  ● Student Visa (F, M) – студентська віза в США, є дві категорії F для тих хто планує навчатися університеті, коледжі, вищій школі, приватній початковій школі, семінарія, консерваторія, інші заклади з програмою мовної підготовки, категорія М для тих хто планує навчатися в професійно-технічному, або в іншому закладі який визнаний неакадемічним, окрім програми мовної підготовки. ● Temporary Worker Visas (H-2A) – віза тимчасового сільськогосподарського працівника. Ця віза дозволяє поїхати на сезонні роботи.● Віза H-1B (Person in Specialty Occupation) – віза спеціаліста, щоб її отримати потрібна вища освіта або її еквівалент. Цей тип візи підійде для тих, хто виділяється якимось знаннями, має заслуги, та буде цінним працівником.● Віза H-2B (Temporary Non-agricultural Worker) – для тимчасового несільськогосподарського працівника. Для тих хто планує приїхати на тимчасову роботу не пов’язану з сільським господарством. ● Віза H-3 (Trainee or Special Education visitor) – для стажера або відвідувач спеціальної освіти. Для отримання навчання, яке недоступно в країні стажера, окрім післядипломної або академічної освіти.● Віза O (Individual with Extraordinary Ability or Achievement) – для осіб з надзвичайними здібностями або досягненнями в мистецтві, бізнесі, освіти, науці, спорті, музиці. Всі досягнення потрібно обов’язково підтверджувати. ● Віза L (Intracompany Transferee) – внутрішньо корпоративна особа. Для роботи у філії, материнській, афілійованій або дочірній компанії поточного роботодавця на керівній чи виконавчій посаді або на посаді, що вимагає спеціальних знань.● Віза P-1 (Individual or Team Athlete, or Member of an Entertainment Group) – індивідуальний або командний спортсмен, або член розважальної групи.● Віза P-2 (Artist or Entertainer Individual or Group) – індивідуальний або груповий артист. Для роботи в рамках програми взаємного обміну між організацією в Америці та організацією в іншій країні. ● Віза P-3 (Artist or Entertainer Individual or Group) – індивідуальний або груповий артист. Виступати, викладати або тренувати за програмою, яка є унікальною в культурному відношенні або традиційною етнічною, фольклорною, культурною, музичною, театральною чи мистецькою виставою чи презентацією.● Віза Q-1 (Participant in an International Cultural Exchange Program) – для учасників програми міжнародного та культурного обміну. Для практичного навчання та працевлаштування, а також для обміну історією, культурою та традиціями рідної країни через участь у програмі міжнародного культурного обміну.

Майте на увазі, що на деякі категорії тимчасових робочих віз, потрібно отримати трудову довідку або інший документ від Департаменту Праці, цим повинен займатися роботодавець від вашого імені. А також деякі категорії тимчасових працівників обмежені в загальній кількості петицій, які можуть бути схвалені щороку.


● Віза C1/D (Combined Transit and Crewmember Visa) – комбінована транзитна, та віза члена екіпажу. Також можна окремо відкривати тільки тип D (Crewmember Visa) – член екіпажу, або тип C (Transit Visa) – транзитна віза.● Віза K-1 (Nonimmigrant Visa for a Fianc(é)e) – віза нареченої або нареченого. Віза K-1 дозволяє нареченому або нареченій іноземцям поїхати до США і одружитися зі своїм спонсором-громадянином США протягом 90 днів після прибуття.● Віза K-3 (Nonimmigrant Visa for a Spouse) – неімміграційна віза для подружжя. Призначена для чоловіка/дружини громадянина Сполучених Штатів (США), який є іноземним громадянином. ● Employment-Based Immigrant Visas – імміграційні візи на основі працевлаштування. В цьому типі віз є п’ять категорій від E1 до E5, в кожній буде опис хто саме має право на цей тип візи. ● Temporary Religious Worker Visa R-1 – тимчасова віза для релігійних працівників.

Це такі самі основні види віз в США, але далеко не всі, є ще дуже багато різних категорій, але вони зазвичай не є такі популярні. 

Наразі самим великим попитом користується туристична віза в США. Далі багато хто шукає можливість відкрити робочу візу в США, але зробити це не так просто, тому є зараз програма Uniting for Ukraine яка дає можливість отримати дозвіл на працю. Також враховуючи, що зараз дуже багато українців знаходяться у Америці в зв’язку ситуацією в Україні, то попит на гостьові візи в США стрімко росте.

Багато хто задається питанням чи потрібна зараз віза в США для українців? Так, звичайно! Не можна їхати в Америку не відкривши візи або не отримавши дозвіл на в’їзд.

Скільки коштує віза в США для українців? Якщо говорити про візу B1/B2 то є обов’язковий візовий збір в розмірі 185 доларів, додаткові трати можуть бути в тому випадку якщо ви подаєтесь не самостійно, а звертаєтесь за допомогою до спеціалістів.

Віза для українців в США стала трохи простіше зараз в оформлені. Стало набагато менше відмов, візові офіцери стали ставитися більш лояльніше до українців, саме головне це бути відвертим, не обманювати, правильно заповнити анкету, та обґрунтувати свою мету подорожі.

Якщо ви бажаєте отримати візу в США, але не розумієте який тип візи вам потрібен, або вагаєтесь між візою B1/B2 та програмою U4U, залишайте заявку на консультацію, спеціалісти з Visa House допоможуть обрати самий вірний варіант. 

Дякуємо!

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом

Can't send form.

Please try again later.

Illustration