Потрапити в США це мрія багатьох українців, але всі знають що отримати погодження по візі B1/B2 - це той ще квест. У зв'язку з невтішною статистикою нелегальної міграції заявники проходять детальні перевірки, та мають очну співбесіду в консульстві де візовий офіцер вирішує схвалити візу або відмовити. Нижче ми розберемо всі нюанси подачі на туристичну, гостьову, бізнес візу у Сполучені Штати Америки.
Що таке туристична віза в США (B2)?
Туристична віза в США, або віза типу B2 — це неімміграційна віза, яка дозволяє громадянам України та інших країн відвідати Сполучені Штати з метою туризму, відпочинку, відвідування родичів чи друзів, участі в культурних або спортивних заходах (як глядач), а також для медичного обстеження.
B2 — це частина категорії B1/B2. B1 призначена для короткострокових ділових поїздок, тоді як B2 — суто туристична віза. Зазвичай всім заявникам видають візу B1/B2, що дає змогу поєднувати цілі поїздки, якщо це необхідно.
Термін дії туристичної візи в США може варіюватися. Найчастіше українцям видають візу на 10 років, однак це не гарантує, що в США можна перебувати увесь цей час. Максимальний термін перебування — до 6 місяців за один візит, і це визначає офіцер прикордонної служби під час в’їзду.
Хто може подати документи на туристичну візу?
Подати заявку на отримання туристичної візи в США може будь-який громадянин України, який відповідає основним вимогам:
● Має дійсний закордонний паспорт;● Може підтвердити мету подорожі (туризм, відвідування родичів тощо);● Має сильні зв’язки з Україною, що доводять наміри повернутись (робота, родина, нерухомість тощо);● Володіє достатнім рівнем фінансової спроможності для подорожі.
У зв’язку з тим, що посольство США в Україні тимчасово не проводить співбесід, українці можуть подаватися на візу в інших країнах — найчастіше в Польщі, Німеччині, Румунії, Чехії, Литві або в інших країнах де працює американське консульство.
Необхідні документи для туристичної візи в США
Для того, щоб подати заявку на туристичну візу в США, потрібно підготувати цілий пакет документів. Ось основні з них:
● Закордонний паспорт. Ваш паспорт має бути дійсним не менше ніж 6 місяців після запланованої дати в’їзду в США. У паспорті повинно бути достатньо місця для візової наклейки.● Фото. Вам потрібно надати одне актуальне фото розміром 5*5, яке буде зроблено не пізніше ніж 6 міс до моменту подачі.● Анкета DS-160 — це основний документ, який потрібно заповнити онлайн на офіційному сайті консульства США. В анкеті треба вказати основну інформацію про себе, мету поїздки, адрес в США, місце роботи тощо. Анкету потрібно заповнювати англійською мовою.● Підтвердження оплати консульського збору. Оплата консульського збору є обов’язковою для кожного заявника. У 2025 році візовий збір становить 185 доларів.● Документи, що підтверджують зв’язок з Україною. Для того, щоб підтвердити, що ви маєте намір повернутись в Україну після подорожі, вам потрібно надати документи, які це підтверджують.
Це можуть бути:
● довідка з місця роботи, де вказано, що ви працюєте на постійній основі і маєте відпустку на час поїздки;● документи на нерухомість (якщо є квартира або будинок);● сімейний стан (якщо є діти або інші родичі в Україні).
Заповнення анкети DS-160
Анкета DS-160 є обов’язковою частиною процесу подачі на візу в США. Це онлайн форма, яку потрібно заповнити на офіційному сайті консульства США. Важливо звернути увагу на такі моменти:
● Анкету можна заповнити лише на офіційному сайті консульства США, доступному за адресою https://ceac.state.gov/genniv/.● Усі дані повинні бути точними та відповідати документам.● Зазначте правильну мету поїздки (наприклад, «туризм» або «відвідування родичів»).● При заповненні будьте уважні, щоб уникнути помилок — неправильне заповнення може призвести до відмови у візі.
● Недостовірна інформація або неповне заповнення анкети може стати причиною відмови в візі.● Якщо анкета заповнена неправильно, вам може знадобитись повторно подавати документи або записуватись на нову співбесіду.
Після заповнення анкети DS-160, система надасть вам підтвердження (Confirmation page) з штрих-кодом. Це підтвердження потрібно роздрукувати та брати з собою на співбесіду.
Запис на співбесіду
Після того, як ви підготували всі необхідні документи, вам потрібно записатись на співбесіду в посольство США.
● Для запису на співбесіду потрібно зайти на офіційний сайт консульства США в країні вашого перебування (наприклад, в Польщі чи Литві). На сайті ви можете вибрати зручний для вас час і дату співбесіди, а також оплатити консульський збір.● В залежності від країни та консульства, час очікування на співбесіду може варіюватись. Зазвичай для українців черга може тривати від кількох тижнів до кількох місяців, залежно від обсягу заявок і ситуації в консульстві.
Підготовка до співбесіди
Співбесіда в посольстві США — це важливий етап процесу отримання візи.
Консул буде задавати питання, щоб оцінити вашу мету поїздки, наявність зв’язків з Україною та наміри повернутись після завершення подорожі.
● Чому ви хочете поїхати в США?● Куди саме ви плануєте поїхати в США?● Скільки часу ви плануєте залишатись?● Як ви будете фінансувати свою поїздку?● Чи є у вас родичі або знайомі в США?● Як довго ви працюєте на своєму нинішньому місці роботи?● Чи залишається у вас хтось в Україні?
Найскладніше це переконати консула в поверненні. Один з основних критеріїв для отримання туристичної візи — це доведення того, що ви маєте намір повернутись в Україну після поїздки.
● Наявність постійної роботи в Україні.● Нерухомість або сімейні зобов’язання.● Підтвердження зв’язків з місцем проживання (наприклад, якщо у вас є діти, старші батьки, інші родичі).
Що взяти з собою?
Є три обов'язкових документи які потрібно мати на співбесіді:
● Роздруковане підтвердження заповнення анкети DS-160.● Запис на співбесіду Appointment Confirmation.● Ваш дійсний закордонний паспорт.
● Довідка з роботи.● Довідка, яка підтвердить наявність коштів на подорож до США.● Документи, що підтверджують ваш сімейний стан або наявність дітей (свідоцтво про шлюб, свідоцтво про народження дітей).● Документи, що підтверджують у вас наявність нерухомого майна.● Запрошення, якщо ви їдете в гості до друзів або родичів.
Будьте готові до того, що візовий офіцер не захоче дивитися ваші додаткові документи, але не дивлячись на це краще щоб вони у вас були.
Вартість туристичної візи в США
Однією з основних витрат під час подачі на візу є консульський збір, який становить 185 доларів США. Окрім цього, можуть бути додаткові витрати:
● Переклади документів. Якщо деякі документи, які ви берете з собою на співбесіду не є англійською мовою, потрібно буде їх перекласти. Завіряти нотаріально не потрібно, достатньо того що буде печатка та підпис бюро перекладів.● Послуги візового агентства. Якщо ви хочете, щоб фахівці допомогли вам з підготовкою документів або заповненням анкети DS-160, варто враховувати додаткові витрати на ці послуги. ● Поїздка до консульства в іншу країну. Якщо ви плануєте подаватися на візу в консульстві США в іншій країні, вам доведеться врахувати витрати на подорож (переліт, проживання, транспортні витрати). Ці витрати можуть значно варіюватися в залежності від країни та умов подорожі.
Причини відмови у візі США
На жаль не всі заявники отримують візу. Найчастіші причини відмови у видачі туристичної візи в США:
● Недостатньо доказів зв’язку з Україною. Якщо консул не переконається в тому, що ви маєте наміри повернутись в Україну після поїздки, вам можуть відмовити у візі.● Неправильно заповнена анкета DS-160. Будь-яка помилка або невідповідність у анкеті може призвести до відмови. Переконайтесь, що всі дані відповідають документам.● Історія порушень імміграційного законодавства. Якщо у вас є порушення візових правил (наприклад, ви перебували в США нелегально або порушили умови попередніх віз), це може стати причиною відмови.● Невизначеність мети поїздки. Якщо консул сумнівається в тому, що ваша мета поїздки дійсно є туристичною (наприклад, якщо є підозри, що ви плануєте нелегально працювати в США), це також може призвести до відмови.● Поганий настрій візового офіцеру, так звучить дивно, але такі випадки трапляються, буває що всі документи є, і міцні зв'язки з Україною є, і постійна робота, і наявність фінансів, все супер, але візовий офіцер дає відмову. В цьому випадку можна переподатися майже одразу і бажано в іншій країні. Для цього потрібно буде заповнити нову анкету, і знов оплатити візовий збір.
Скільки часу розглядається віза?
Про рішення ви дізнаєтесь одразу на співбесіді з візовим офіцером, якщо віза погодженна то ваш паспорт забирають на вклейку візи. Зазвичай вклейка займає 5-10 днів в залежності від того в якій країні ви подавалися.
Отримати туристичну візу в США можливо, якщо правильно підготувати документи та продемонструвати, що у вас є чітка мета поїздки та намір повернутись в Україну. Процес може здатися складним, але при належній підготовці і правильному підході шанси на успіх значно зростають.
Якщо ви не впевнені що зможете самостійно заповнити анкету, зібрати саме ті документи які потрібні у вашому випадку та підготуватися до спілкування з консулом тоді краще звертатися в агенцію за допомогою візового спеціаліста.